Śluzy

Zasłony wstęgowe to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie i prosty sposób na uzupełnienie zamknięć otworów bramowych, oddzielenie hal, wydzielenie maszyn oraz stanowisk pracy. Zasłony wstęgowe mogą być stosowane w obszarach chłodni i zamrażalni jako uszczelnienie wejść do komór chłodniczych oraz przegrody przestrzeni zamrażalni. Sprawdzają się również jako zasłony izolacyjne w samochodach chłodniczych. Zasłony wstęgowe wykonane są z elastycznych i miękkich folii PVC: Transflex, Techniflex i Screenflex. Elementy złączne wykonane są ze stali cynkowanej ogniowo lub nierdzewnej.

 

Oszczędność energii
Zasłony wstęgowe stosowane są na zewnątrz lub wewnątrz obiektów jako dodatkowe przegrody, bocznie przesuwne lub stałe. Montowane wewnątrz pomieszczeń bezpośrednio za bramą "twardą" lub w oddaleniu tworzą dodatkowy przedsionek. Zadaniem zasłon wstęgowych jest ograniczenie strat ciepła oraz zminimalizowanie przeciągów, co powoduje obniżenie kosztów energii elektrycznej.
 
Bezpieczeństwo
Zasłony wykonane są z folii przezroczystej dając pełną widoczność na drugą stronę przegrody. Skrajne pasy w kolorze czerwonym zachodzące na ościeżnicę pełnią funkcję ostrzegawczą wyznaczając optyczną granicę otworu bramowego.
 
Ochronę przed insektami i ptakami
Poza zasłonami wykonanymi z folii standardowej, które stanowią ochronę przed insektami i ptakami, oferujemy zasłony wstęgowe wykonane z folii przezroczystej o zabarwieniu żółtym, która odstrasza owady.
 
Separację stanowisk pracy
Zasłony wstęgowe zapewniają osłonę maszyn przed kurzem, odpryskami, wiórami i iskrami. Zasłony wstęgowe służą również do osłony akustycznej przed hałasem pochodzącym od głośno pracujących maszyn i urządzeń.

Prostotę montażu
Zasłony wstęgowe dostarczane są kompletne wraz z instrukcją montażu.
 
Ekonomiczność inwestycji
Niskie koszty zakupu i eksploatacji sprawiają, że zasłony wstęgowe są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. W trakcie użytkowania istnieje możliwość wymiany poszczególnych pasów folii.
 

Dane techniczne zasłon wstęgowych
Okucia ze stali cynkowanej ogniowo lub nierdzewnej
Wstęgi z pasów o wymiarach (grubość x szerokość) 2 x 200; 3 x 300; 4 x 400 [mm]
Szerokość max: dopasowana do oczekiwań klienta
Wysokość max: do 6000mm
 
Realizacje:

Projekt: Tworzenie stron internetowych